Rudgwick/Loxwood

Monday- Scout Hut

14.00-14.45 Preschool Ballet & Tap

15.40-16.05 -Primary Ballet

16.10-16.30 Primary Tap

16.40-17.30 Grade 5 Ballet

17.30-18.00 Pointe Work

18.00-18.50 Grade 6 Ballet

Tuesday – Loxwood North Hall

17.05-17.45 LAMDA

17.45-18.25 Senior Contemporary

18.30-19.10 Teen Street

 

Wednesday- Village Hall

9.15-10.15 Adult Ballet Intermediate

10.15-10.45 Adult Contemporary

 

Billingshurst

 ​

Wednesday- Jubilee Fields

15.50-16.20 Junior Ballet & Acro Combo

16.25-17.05 ACRO 1 Starters

17.05-18.05     ACRO 2 Intermediate

18.05-19.05 ACRO 3 Advance

Thursday- Jubilee Fields

10.00-10.30 Mini MT

10.30-11.00 Bumble Bee Ballet

11.00-11.30 Preschool Street

17.20-18.05 Teen Sing like the Stars

18.05-18.45 Adult Contemporary

18.45-19.30 Adult Tap

 

 

Friday- Billingshurst Centre- Main Hall

16.00-16.55 Junior Ballet & Street

17.00-17.55 Inter Ballet & Street

18.00-19.10 Senior Street & Contemporary

19.15-20.45 Teen Street & Contemporary

Friday- Billingshurst Centre- Chamber Rooms

17.30-18.05 Grade 3 Ballet

18.10-18.45 Senior Street

18.50-20.20 Teen Street & Contemporary

Saturday – Billingshurst  Centre

 

Chamber 1- Miss Vicky

9.00-9.30 Pre-Primary Ballet 

9.35-10.05 Bumble Bee Ballet (3-4yrs)

10.05- 10.35 Primary Ballet

10.40-11.20 Grade 3 Ballet 

11.20-12.00 Grade 5 Modern

12.05-12.45 Teen Contemporary

12.45-13.25 Grade 6 Modern

13.25-14.00- Grade 4 Tap

14.15-15.45 Elite Team-

 

Stanley Room

- Miss VIkki

9.00-9.40 Senior Street

9.45-10.25 Senior Contemporary

10.30-11.00 Grade 2 Ballet

(15 min break)

Main Hall – Miss Vikki

11.15-11.45 Grade 2 Tap

12.00-12.40 Grade 3 Ballet

12.45-13.25 Grade 3 Tap

14.15-15.45 Elite Team 

 

Chamber 2- Miss Cairo & Miss Gemma

9.00-9.30 Bumble Bee Ballet (2-3yrs)

9.35-10.05 Primary Tap

10.10-10.40 Grade 1 Ballet

10.45-11.15 Grade 2 Modern

11.20-11.50 Grade 1 Tap

11.55-12.30 Grade 1 Modern/Junior Contemporary

12.35-14.05 Junior Musical Theatre

All items in RED are provisional and subject to change